PER OLAISEN ANTIKVARIAT | Hemsida: www.olaisen.se | E-post: per[at]olaisen.se
ÅTER TILL ANTIKVARIATET

Peter O'Donnell


Senaste titlar
SVENSKA

  #13151 Peter O'Donnell BELLMAN. Berghs / Egmont 1998. 76+6s, nött pocket. 50,-

  #10006 Peter O'Donnell DEN OMÖJLIGA JUNGFRUN. Berghs 1972. 327+1s, biblioteksutrustat band, mkt nött, ngt snedläst, endast läsex. / Modesty Blaise 5. 90,-

  #11026 Peter O'Donnell DRAKKLON. Berghs 1980. 341s, häftad, nött. / Modesty Blaise 9. 350,-

  #10017 Peter O'Donnell DRAKKLON. Berghs 1980. 341s, häftad, ngt nött, ngt fläckiga snitt. / Modesty Blaise 9. 350,-

  #25348 Peter O'Donnell MODESTY BLAISE. Berghs 1989. 285+3s, pocket, ngt blekt rygg. / Modesty Blaise 1. 50,-

  #25350 Peter O'Donnell MODESTY BLAISE. Berghs 1989. 285+3s, nött pocket, blekt rygg. / Modesty Blaise 1. 50,-

  #13040 Peter O'Donnell (Madeleine Brent) DET STULNA ARVET. Bonniers 1982. 304+1s, ngt nött plastklotband m nött skyddsomslag. 40,-

  #13983 Peter O'Donnell (Madeleine Brent) I DRAKENS TECKEN. Bonniers 1976. 20-25tus, 264+1s, klotband, ngt blekt rygg, , namn försättsblad. MOONRAKER'S BRIDE. 70,-

  #13982 Peter O'Donnell (Madeleine Brent) SILVERMANNEN. Bonniers 1979. 263+1s, ngt snedläst klotband, blekt rygg. MERLIN'S KEEP. Första svenska upplagan. 90,-

  #13984 Peter O'Donnell (Madeleine Brent) ÖKENFLICKAN. Bokklubben Svalan 1988. 330+1s, ngt fläckigt klotband. GOLDEN URCHIN. 40,-
ANDRA SPRÅK (engelska om ej annat anges)

  #13456 Peter O'Donnell DRAGON'S CLAW. Pan nd. 3print, 254+2pp, paperback. / Modesty Blaise 9. 60,-

  #25351 Peter O'Donnell MODESTY BLAISE. Pan nd. 10print, 236+4pp, paperback, slight wear. / Modesty Blaise 1. 50,-

  #11031 Peter O'Donnell MODESTY BLAISE. DIE GOLDFALLE. Rowohlt 1975. 245+9pp, paperback. / Modesty Blaise 5. THE IMPOSSIBLE VIRGIN in German. 40,-

  #11032 Peter O'Donnell MODESTY BLAISE. DIE LADY FLIEGT AUF DRACHEN. Rowohlt 1985. 162+8pp, paperback. / Modesty Blaise 9. DRAGON'S CLAW in German. 40,-

  #11033 Peter O'Donnell MODESTY BLAISE. DIE LADY REITET DER TEUFEL. Rowohlt 1972. 246+8pp, paperback, some wear, previous owner's name. / Modesty Blaise 3. I, LUCIFER in German. 40,-

  #11034 Peter O'Donnell MODESTY BLAISE. DIE SILBERNE LADY. Rowohlt 1978. 185+5pp, paperback, some wear. / Modesty Blaise 7. THE SILVER MISTRESS in German. 40,-

  #11035 Peter O'Donnell MODESTY BLAISE. DIE TÖDLICHE LADY. Rowohlt 1980. 250+4pp, paperback. / MODESTY BLAISE in German. 40,-

  #13333 Peter O'Donnell PIECES OF MODESTY. Pan 1980. 6print, 182+4pp, paperback, some wear. / Modesty Blaise 6. Short stories. 60,-

  #13457 Peter O'Donnell THE XANADU TALISMAN. Pan nd. 2print, 240pp, paperback. / Modesty Blaise 10. 60,-

  #11027 Peter O'Donnell (Madeleine Brent) GOLDEN URCHIN. Souvenir Press 1986. 1st UK ed. 320pp, cloth. 300,-

  #11028 Peter O'Donnell (Madeleine Brent) STORMSWIFT. Souvenir Press 1984. 1st UK ed. 315pp, cloth. 300,-
Har du kommit hit utan att passera startsidan kan du klicka här så kommer du direkt till Per Olaisen Förlag, Antikvariat & Produktion.