PER OLAISEN ANTIKVARIAT | Hemsida: www.olaisen.se | E-post: per[at]olaisen.se
ÅTER TILL ANTIKVARIATET

W. E. Johns


Senaste titlar
SVENSKA

  #32287 W.E. Johns BIGGLES FLYGER NORRUT. Bonniers 1972. 135+1s, pappband. Röda Ramen. 40,-

  #30836 W.E. Johns BIGGLES I ANTARKTIS. B. Wahlströms #587-588, 1950. 2uppl, 216+8s, ngt snedläst ngt nött halvklotband, tippex förtitel. 80,-

  #30834 W.E. Johns BIGGLES I FARA. B. Wahlströms #1560-1561, 1970. 195+5s, ngt nött halvklotband, prislapp bakre pärm, ägarinfo främre pärms insida. 120,-

  #32288 W.E. Johns BIGGLES I FÄLT. Bonniers juniorförlag 1981. 156+4s, pappband, ngt missfärgad rygg, namn. 60,-

  #30837 W.E. Johns BIGGLES I KNIPA. B. Wahlströms #386-387, 1969. 7uppl, 189+3s, halvklotband, fuktblekt ryggfot, namn främre pärms insida. 60,-

  #12366 W.E. Johns BIGGLES I ORIENTEN. B. Wahlströms #414-415, 1944. 223+1s, nött ngt snedläst halvklotband, skadat rygghuvud. 90,-

  #12354 W.E. Johns BIGGLES I ORIENTEN. B. Wahlströms #414-415, 1970. 7uppl, 197+3s, ngt nött halvklotband, prislapp bakre pärm. 40,-

  #30840 W.E. Johns BIGGLES I PARADISDALEN. B. Wahlströms #612-613, 1951. 4uppl, 216+8s, nött halvklotband, prislapp bakre pärmen, namn försättsblad. 60,-

  #30835 W.E. Johns BIGGLES I TROPIKERNA. B. Wahlströms #382-383, 1944. 217+7s, ngt nedläst ngt nött halvklotband, tillskrift försättsblad. 150,-

  #13065 W.E. Johns BIGGLES I TROPIKERNA. B. Wahlströms #382-383, 1987. 9uppl, 195+1s, ngt nött pappband, namn. 40,-

  #30841 W.E. Johns BIGGLES I ÖKNEN. B. Wahlströms #366-367, 1943. 2uppl, 217+7s, nött halvklotband, sprucken främre inre fals, lös i hullet. 40,-

  #32289 W.E. Johns BIGGLES I ÖSTERSJÖN. Bonniers juniorförlag 1981. 123s, pappband, namn. 60,-

  #13064 W.E. Johns BIGGLES JAGAR KIDNAPPARNA. B. Wahlströms #1088-1089, 1961. 190+1s, nött halvklotband, tillskrift främre pärms insida, spruckna innerfalser. 80,-

  #12967 W.E. Johns BIGGLES MÖTER MIG 21. B. Wahlströms #1040-1041, 1968. 3uppl, 184+6s, ngt snedläst halvklotband, prislapp bakre pärm. 60,-

  #12363 W.E. Johns BIGGLES OCH ATOMPROFESSORN. B. Wahlströms #1181-1182, 1972. 2uppl, 188+11s, ngt nött o snedläst halvklotband, prislappar bakre pärm, namn. 60,-

  #12364 W.E. Johns BIGGLES OCH DEN FÖRSVUNNA STADEN. B. Wahlströms #2322-2323, 1983. 192+4s, halvklotband, prislapp bakre pärm. 200,-

  #12356 W.E. Johns BIGGLES OCH DEN MYSTISKE MILJONÄREN. B. Wahlströms #1093-1094, 1969. 2uppl, 188+3s, ngt nött halvklotband, prislapp bakre pärm. 60,-

  #32290 W.E. Johns BIGGLES OCH DEN MYSTISKE PILOTEN. B. Wahlströms 1977. 79s, pappband. Poppis 12. 150,-

  #32284 W.E. Johns BIGGLES OCH DEN SVARTE RÖVAREN. Bonniers 1953. 159+5s, nött halvklotband, ngt lös i hullet. Önskeböckerna 111. 150,-

  #30833 W.E. Johns BIGGLES OCH INKA-SKATTEN. B. Wahlströms #1613-1614, 1984. 5uppl, 195+1s, halvklotband. 40,-

  #30832 W.E. Johns BIGGLES OCH LUFTPIRATERNA. B. Wahlströms #684-685, 1952. 3uppl, 214+6s, ngt nött ngt snedläst halvklotband. 60,-

  #12453 W.E. Johns BIGGLES PÅ UBÅTSJAKT. B. Wahlströms #578-79, 1955. 6uppl, 213+6s, nött ngt snedläst halvklotband, främre pärms insida m rivskador, ägarinfo. 60

  #12362 W.E. Johns BIGGLES RENSAR LUFTEN. B. Wahlströms #510-511, 1947. 4uppl, 223+1s, nött halvklotband. 60,-

  #30838 W.E. Johns BIGGLES SOM FLYGDETEKTIV. B. Wahlströms #622, 1957. 4uppl, 139+2s, ngt nött halvklotband, förkryssade titlar baksidan förtitel. 60,-

  #30831 W.E. Johns BIGGLES STRIDSFLYGAREN. B. Wahlströms #304, 1940. 138+6s, nött ngt snedläst halvklotband, spruckna innerfalsar, lossnande s55-58, ngt fläckig, smärre bläckkladd s17,24,[139]. Första Bigglesboken på B. Wahlströms i ou. 200,-

  #12969 W.E. Johns BIGGLES STRIDSFLYGAREN. B. Wahlströms #304, 1941. 3uppl, 138+6s, nött ngt snedläst halvklotband, fläckiga snitt. 80,-

  #12784 W.E. Johns NÄRA ÖGAT FÖR BIGGLES. Bonniers 1954. 150+6s, nött ngt snedläst halvklotband. Önskeböckerna 126. 160,-

  #32283 W.E. Johns NÄRA ÖGAT FÖR BIGGLES. Bonniers 1954. 150+6s, nött halvklotband. Önskeböckerna 125. 200,-

  #12359 W.E. Johns NÄRA ÖGAT FÖR BIGGLES. B. Wahlströms #1912-1913, 1976. 199+6s, halvklotband, s89-90 skrynklad, prislapp bakre pärm. 60,-

  #30829 W.E. Johns NÄRA ÖGAT FÖR BIGGLES. B. Wahlströms #1912-1913, 1976. 199+6s, halvklotband, prislapp bakre pärm. 60,-

  #30830 W.E. Johns NÄRA ÖGAT FÖR BIGGLES. B. Wahlströms #1912-1913, 1976. 199+6s, ngt snedläst halvklotband. 60,-

  #12370 W.E. Johns WORRALS JAGAR KONTRABAND. B. Wahlströms #610-611, 1950. 218+6s, nött, ngt snedläst halvklotband, namn försättsblad. 90,-
Har du kommit hit utan att passera startsidan kan du klicka här så kommer du direkt till Per Olaisen Förlag, Antikvariat & Produktion.